Ana sayfa Haberler

Tuğlalar Fırında Kavurulurken Gaz Akışının Önemi Nedir?

Sertifika
iyi kalite Beton Blok Yapma Makinesi satış için
iyi kalite Beton Blok Yapma Makinesi satış için
Müşteri yorumları
Şirketinizin bilime ve teknolojiye öncülük etmesine çok sevindim, tuğla fabrikam için kaliteli tuğla yapma makinesi seti sağladım!

—— Anil Lalish

Ben şirketinizin en iyi çini tuğla makine tedarikçisi olduğuna inanıyorum, makinenizi arkadaşlarıma tanıtacağım!

—— Raj Kumar Testere

Üretim kalitesinden, satış servisine, satış sonrası servisine ekipmanı Hindistan'a kurmak için mühendisliğe. a Ekibinizden memnunum!

—— Syed Abra

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler

Tuğlalar Fırında Kavurulurken Gaz Akışının Önemi Nedir?

Tuğlalar Fırında Kavurulurken Gaz Akışının Önemi Nedir?

Vakum ling makinesi üretim hattında, fırın tipi net tip, bir tür tünel fırın, bir tür döner fırın vardır.Farklı fırın tipi, fırın fırınının kavurma yolu farklı, fırın gaz akışı anlamına gelir.

Farklıdır. Fırında gaz akışı tuğlaların kavrulması üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Artık, tekerleğin içinde kalıplanmış tuğlayı almak için vakumlu tuğla makinesini açıklamak için, tekerlek fırını örnek olarak alacağız.

Fırınlama sırasında gaz akışının önemi.

Tuğla fırını ateşlendiğinde, fırına belirli bir biçimde konulur ve yangın gözü tarafından ateşlenir. Yanma arzusu, vücudu yanık yapmak için sürekli olarak vücuda iletilir.

Fayans bitmiş ürün.Yangın yanması, soğutma bölgesi tarafından önceden ısıtılmış hava akışı tarafından sağlanan oksijeni gerektirir. Yanma ile açığa çıkan ısının vücuda geçirilmesi gerekir ve sıcak ve sıcak gaz, gövdeyi ısıtmak için kullanılan ortamdır.

Arabirim. Yüksek sıcaklıktaki ürünler fırından çıkmak için normal sıcaklığa soğutulur ve ısı fırına akan soğuk hava tarafından alınır ve kalan nem ve kuru kütük sürekli olarak önceden ısıtılır veya ısıtılır.

Sıcak duman akışına kavurma bölgesinden bağlıdır. Bu nedenle, döner fırının kızartılması gaz akışına bağlıdır.

Spesifik olarak, gaz akışı aşağıdaki üç önemli hususa sahiptir:

(1) gaz akışı sırasında döner fırın üretimini etkileyen önemli faktörler. Yangın hızını artırmak, yakıt yanmasını güçlendirmek, ön ısıtma ve soğutma işlemini güçlendirmek için, fırında gazın hızlandırılması gerekmektedir.

Akışın hızı. Diğer bir deyişle, tekerlek yıldızını yüksek hale getirmek için, havalandırmayı arttırmanız gerekir.

(2) kütüğün kavrulması tekdüzeliğini belirlemek önemlidir.

Genel olarak, kütüğün hangi kısmının akış boyunca daha büyük olduğu, yangının bu kısmının hızı hızlıdır (ancak sıcaklığı düşürür ve yangının hızını içerebilir). fırının enine kesiti gibi büyük yüzey vergisi, hava akışının fırının enine kesiti üzerinde eşit olarak dağılmasını sağlamak için gereklidir.

(3) fırının yangın derecesini kontrol etmek.

Kavurma işlemi dikkatsiz olduğunda, tüm fırının hava akışını azaltması ve yangını yükseltmek için damperi azaltma gibi önlemleri alması gerekir. Kavurma ilerlemesini hızlandırmak gerektiğinde, havalandırmayı arttırmak ve yangını hızlanır. Fırın içindeki yangın çok büyük olduğunda, iç yakıtın çok yüksek olması durumunda, havalandırmayı hızlı bir şekilde azaltmalı ve yanmayı kontrol etmelidir. Bunların hepsi, hava akışının, yangının kontrol edilmesinde önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Pub Zaman : 2018-01-30 15:34:39 >> haber listesi
İletişim bilgileri
WANGDA Machinery Factory

İlgili kişi: Miss. lemon

Tel: 86-371-6438-8011

Faks: 86-0371-6435-2051

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)